bolt
kiler
regn
sva
vertikalt
bratt
overheng
logo2
(NC klatring)

 

NC

LED

BERGEN

18.–19. MARS 2017

BERGEN-KLATREKLUBB.NO

 

 

 

 

nc17-logo02

 

 

 

Norgescup-sesongen 2017 starter med NC led i Bergenshallen.

 

PÅMELDING

 

Vi er stolt over å kunne annonsere at AAK Safety stiller med pengepremier til seniorklassene!

 

Deltakeravgift: 300 kr/junior, 350 kr/senior (øker til 350/400 kr en uke før)

Rabatt for tidlig påmelding: Vi setter stor pris på tidlige påmeldinger – minst en uke før konkurransen. Dette hjelper oss å lage et bedre arrangement!

 

Liste over påmeldte finner du nederst på denne siden.

 

Følg med på denne nettsiden, vi legger ut oppdateringer underveis. Mer detaljert tidsprogram og viktig informasjon sendes på e-post til påmeldte deltakere i løpet av siste uken før konkurransen.

 

Det er viktig at deltakere merker seg tidspunkter i programmet da vi har gjort endringer sammenlignet med tidligere konkurranser.

 

FORELØPIG TIDSPROGRAM:

 

Lørdag 18. mars: kvalifisering alle klasser

11:15 : lokalet åpner

11.30 : start registrering og oppvarming yngre junior

12:45 : teknisk møte yngre junior

13.00 : 1. kvalifisering yngre junior

14:30 : 2. kvalifisering yngre junior

 

14.00 : start registrering og oppvarming eldre junior og senior

15:45 : teknisk møte eldre junior og senior

16.00 : 1. kvalifisering eldre junior og senior

18.00 : 2. kvalifisering eldre junior og senior

 

Søndag 19. mars: finale alle klasser

08.15 : lokalet åpner

08.30 : start oppmøte/oppvarming yngre junior

09.30 : isolat stenger yngre junior

09.45 : observasjon yngre junior

10.00 : finale yngre junior

Ca. 11.30 : premieutdeling yngre junior

 

11.30 : start oppmøte/oppvarming eldre junior og senior

12.30 : isolat stenger eldre junior og senior

12.45 : observasjon eldre junior og senior

13.00 : finale eldre junior

Ca. 14.00 : finale senior

Ca. 15.30 : premieutdeling eldre junior og senior

 

Startlister til kvalifiseringen sendes på e-post til påmeldte utøvere fredag kveld i tillegg til å publiseres i lokalet når det åpner.

 

Utøvere bør møte til registrering senest 30 min før 1. kvalifisering for klassen deres starter. Utover dette er når man må møte, først og fremst avhengig av hvor mye tid den enkelte ønsker til oppvarming.

 

Kvalifiseringsrutene vises på video som går kontinuerlig i oppvarmingslokalet fra senest 1 time før 1. kvalifisering for hver klasse starter.

 

Arrangementet lørdag er ferdig ca. 19.30/20.00.

 

Finalister bør møte i god tid før isolatet stenger.

 

Tidsprogrammet er satt opp med sen start lørdag med tanke på at utøvere fra ulike landsdeler skal få mulighet til å reise til Bergen lørdag morgen og dermed slippe overnatting fra fredag til lørdag.

 

Endelig tidsprogram publiseres når mer sikker info om antall deltakere er klar, normalt i løpet av de siste dagene før konkurransen. Ved mange påmeldte kan programmet bli forskjøvet noe, særlig gjelder dette lørdagen, men første kvalifiseringsrunde starter uansett ikke tidligere enn 13.00, og vi holder oss til det foreløpige programmet så langt vi kan.

 

Rutesettere: Kenneth Elvegård, Martin Mobråten og Truls Tunes

Hoveddommer: Ole Morten Olsen

NKF-representant: Siss Klev

Arrangementsansvarlig BKK: Marie Helen Sunde

 

Klikk her for oppdatert reglement.

 

Sosialt arrangement for juniorer lørdag kveld: pizzabuffet på Peppes Pizza, servering mellom 19.30 og 20.30. Pris: 150,- (betales ved registrering).

 

Sosialt arrangement for seniorer lørdag kveld (18-års aldersgrense): Vi møtes et hyggelig sted i sentrum etter kvalik der det vil være mulig å kjøpe seg god mat og drikke til en passe rimelig penge. Planlagt fra 20.00/20.30. Info om tid og sted kommer!

 

Overnattingsforslag:

- Bergen YMCA hostel: rimelig og god buss- og bybaneforbindelse til Bergenshallen (se adkomstinfo nedenfor)

- Thon Hotels: idrettspris ved bestilling med passord TH87830 og Norges Klatreforbund som firma

- Bergen Vandrerhjem Montana: ca. 20–25 min gange fra Bergenshallen, 5 min med bil – dårlig kollektivforbindelse til Bergenshallen, men rimelig og innenfor OK gangavstand til hallen

 

Adkomst til Bergenshallen:

Med bil: Se info om Bergenshallen.

Med kollektivtransport: buss nr. 3 eller Bybanen

Ruteinformasjon buss og bybane: Skyss.no

Nærmeste bussholdeplass: Slettebakken (1 min gange fra Bergenshallen, betjenes av linje 3)
Nærmeste bybanestopp: Sletten senter (3 min gange fra Bergenshallen)

 

Ruteinformasjon flybuss: Flybussen.no

 

Enkleste måte å komme seg fra flyplassen på Flesland til Bergenshallen på med kollektivtransport er å ta flybussen til Bergen sentrum og deretter buss nr. 3 eller Bybanen til Sletten (samlet reisetid fra Flesland ca. 40–45 min). Flybussen har avgang fra Flesland hver hele og halve time.

 

Bergenshallen har god buss- og bybaneforbindelse fra Bergen sentrum med buss nr. 3 som stopper like utenfor hallen, og Bybanen som stopper ved Sletten senter. 3-er-bussen har stort sett avganger hvert 10.–20. min på dagtid både lørdag og søndag, Bybanen går min. hvert 7.–15. min begge dager.

 

Fasiliteter: Klatreveggen i Bergenshallen har tilknyttet herre- og damegarderobe med dusj som klatreklubben disponerer.

 

Matservering: Det vil være mulig å kjøpe enkel mat og drikke i lokalet under konkurransen.

 

Kontakt: Send gjerne e-post til nc@bergen-klatreklubb.no om du lurer på noe!

 

Design: Håvard Fadnes

 

 

PÅMELDTE (41)


Junior gutter yngre (født 2002-2004) (6)
Bastian Asphjell Heggset (Orkla fjellsportklubb)
Teodor Kirkebø (Kolsås klatreklubb)
Thomas Sørland (Bergen-klatreklubb)
Sindre aarø Mauland (Bergen klatreklubb)
Sindre Sollid (Gloppen Klatreklubb)
Hallvard S. Kristrensen (Bergen Klatreklubb)

Junior jenter yngre (født 2002-2004) (12)
Anne Ackre (Bergen Klatreklubb)
Emma Støver Wollebæk (Trondheim klatreklubb)
Inga Aarhus (Bergen klatreklubb)
Emilie Victoria Soma Hauge (Bratte Rogalands venner)
Marte Myrland (Bratte Rogalands Venner)
Edel Lemvik (BRV)
Liv Spillum (Oslo klatreklubb)
Ingrid Kindlihagen (Haugaland klatrelag)
Tuva Brenden (Ringerike klatreklubb)
Pernille Tvedt (Trondheim Klatreklubb)
Amanda Buer Pettersen (Oslo Klatreklubb)
Linn Cecilia Magnussen (Oslo Klatreklubb)

Junior gutter eldre (født 1999-2001) (7)
Leo Bøe (Bergen KK)
Jens Kristian Hagaseth Aasmundsen (Oslo Klatreklubb)
Stein Arne Haaland (Bergen Klatreklubb)
Baste Andesilic (Fredrikstad klatreklubb)
Hauk Lem (Kolsås klatreklubb)
Noah Frengstad (Orkla fjellsportklubb)
Mathias Øiom (BRV)

Junior jenter eldre (født 1999-2001) (8)
Bergljot Hansen (Trondheim Klatreklubb)
Tuva Eik Haave (Oslo Klatreklubb)
Signe Ingvarda Øye (Lillehammer klatreklubb)
Lea Schmitthenner (Kolsås Klatreklubb)
Stine Raknes (Trondheim Klatreklubb)
Mia Støver Wollebæk (Trondheim klatreklubb)
Kaia Emilie Lehmann (Bergen klatreklubb)
Lisa-Marie Ellingsgård Kvandahl (Oslo Klatreklubb)

Herrer senior (5)
Erlend Sunde (Bergen Klatreklubb)
Patrick Pedersen (Drammen klatreklubb)
Øystein F Dahl (Sunnmørsk Klatreklubb)
Sjur Barndon (Bergen Klatreklubb)
Marko Andesilic (Fredrikstad Klatreklubb)

Damer senior (3)
Sunniva Eik Haave (Oslo Klatreklubb)
Julie Myrmo Lervik (Romsdal Tindegruppe)
Eline Næsheim (Bergen Klatreklubb)
Bergen Klatreklubb
post@bergen-klatreklubb.no
bergenshallen@bergen-klatreklubb.no
Tlf:55271209 (sjelden betjent)




Husk meg:

Registrer deg