bolt
kiler
regn
sva
vertikalt
bratt
overheng
logo2
(NC buldring)

 

NC

BULDRING

BERGEN

12.–13. MARS 2016

BERGEN-KLATREKLUBB.NO

 

 

 

 

nc16a

 

 

 

Norgescup-sesongen i buldring 2016 starter i Bryggeriet Buldresenter i Bergen.

 

 

 

:: Resultater ::

 

 

:: Opptak av streamingen :: 

 

 

 

 

Deltakeravgift: 250 kr/junior, 300 kr/senior (øker til 300/350 kr en uke før)

Rabatt for tidlig påmelding: Det er viktig for arrangementet at vi vet hvem og hvor mange som kommer, så vi setter stor pris på tidlige påmeldinger – minst en uke før konkurransen.

 

Liste over alle påmeldte finner du nederst på denne siden.

 

FORELØPIG TIDSPROGRAM:

 

Lørdag 12. mars: kvalifisering alle klasser

07.30 : lokalet åpner

07.30 : start registrering og oppvarming yngre junior jenter og gutter

09.00 : kvalifisering yngre junior jenter og gutter

12.00 : kvalifisering eldre junior jenter og gutter

15.00 : kvalifisering senior damer og herrer gruppe 1

16.45 : kvalifisering senior damer og herrer gruppe 2

 

Utøvere må møte til registrering senest 30 min før kvalifiseringen deres starter.

 

Info om gruppefordelingen for seniorer i kvalifiseringen sendes på e-post til alle påmeldte i seniorklassene fredag kveld samt publiseres i lokalet når det åpner.

 

Teknisk møte for utøvere avholdes 15 min før hver kvalifisering.

 

Lokalet vil være stengt for publikum mellom kvalifisering for yngre og kvalifisering for eldre junior (ca. 11.15–11.45) og mellom kvalifisering for eldre junior og kvalifisering for senior (ca. 13.45–14.45) grunnet omskruing.

 

Konkurranseformatet i kvalifiseringen er felles kvalifisering / "jam-session".

 

Arrangementet er ferdig ca. 18.15.

 

Søndag 13. mars: finale alle klasser

07.30 : lokalet åpner

07.30 : start registrering og oppvarming junior alle klasser

08.30 : isolat stenger junior alle klasser

08.45 : observasjon junior alle klasser

09.00 : finale junior alle klasser

Ca. 11.15 : premieutdeling junior alle klasser

 

Ca. 11.00 : start registrering senior damer og herrer

11.30 : isolat stenger senior damer og herrer (omskruing)

12.30 : lokalet åpner for publikum

12.45 : observasjon senior damer og herrer

13.00 : finale senior damer og herrer

Ca. 15.15 : premieutdeling senior damer og herrer

 

Finalister må møte i god tid før isolatet stenger.

 

Lokalet vil være stengt for publikum 11.30–12.30 grunnet omskruing.

 

Juniorenes finale er ferdig ca. 11.00, med premieutdeling like etter, så snart klagefristen på 10 min har gått ut etter at de siste utøverne er ferdig med å klatre og resultatene er offentliggjort.

 

Hele arrangementet er ferdig ca. 15.30, men vær oppmerksom på at endringer kan forekomme pga. begrensninger i reglementet og konkurranseformatet, selv om vi gjør vårt beste for å holde tidsskjemaet.

 

Rutesettere: Adam Pustelnik, Kenneth Elvegård og Truls Tunes

Hoveddommer: Ole Morten Olsen

NKF-representant: Lars Ole Gudevang

Arrangementsansvarlig BKK: Marie Helen Sunde

 

Klikk her for reglement.

 

NB! Det gjøres unntak fra reglementet for seniorer når det gjelder antall forsøk i kvalifiseringen; utøvere som deltar i seniorklassene, vil ha ubegrenset antall forsøk i kvalifiseringen, og antallet forsøk på topp og sonetak vil være tellende for rangeringen etter kvalifiseringsrunden. Unntaket gjelder kun for seniorklassene; for juniorutøvere gjelder samme regler som før: maksimalt 6 forsøk i kvalifiseringen, og antallet forsøk vil ikke være tellende for rangeringen etter kvalifiseringsrunden.

 

Streaming: Finalene vil bli streamet, lenke kommer på denne siden. Seniorfinalen vises også på storskjem på Café Opera.

 

Publikum: Vi har dessverre begrenset med publikumsplass i den lille buldrehallen vår, og har måttet stoppe forhåndspåmeldingen for tilskuere pga. uventet stort antall påmeldte. Med over 100 påmeldte deltakere kan vi dessverre ikke love at vi har plass til alle utøvere på søndag som ikke kom til finalen, men vi forsøker å få plass til så mange vi kan, og lagledere og funksjonærer får uansett automatisk publikumsplass.

 

Det blir storskjermvisning av seniorfinalen på Café Opera. Arrangementet er gratis.

 

Sosialt arrangement for juniorer lørdag kveld: Vi inviterer alle juniorer på pizzabuffet på Peppes Pizza på Zachariasbryggen i sentrum kl. 20! Pris: 150 kr, betales ved registrering.

 

Sosialt arrangement for seniorer lørdag kveld (18-års aldersgrense): Vi har reservert bord til en god gjeng på Café Opera i sentrum, like ved teateret, fra kl. 20 (også mulig å komme tidligere). Her er det mulig å kjøpe både god mat og drikke til en akkurat passe rimelig penge. Kom, kom!

 

Overnatting:

- Bergen YMCA hostel – bestillingskode: NC buldring

Idrettspris på følgende hoteller:

- Thon Hotels – passord: TH87830; firma: Norges Klatreforbund

Gratis medlemskap i Norske Vandrerhjem via NKF ved registrering via eget skjema gir 10 % rabatt på overnatting hos Bergen Vandrerhjem Montana (15 min med buss til Bergen sentrum / Bryggeriet).

 

Adkomst til buldreanlegget:

Med bil: se egen nettside med info om Bryggeriet

Med kollektivtransport: buss eller bybane

Ruteinformasjon buss og bybane: Skyss.no

Nærmeste bussholdeplass: Kalfarlien (5 min gange fra Bryggeriet, betjenes av linje nr. 2, 3, 11 og 80)
Nærmeste bybanestopp: Nonneseter (15 min gange fra Bryggeriet)

 

Ruteinformasjon flybuss: Flybussen.no

Nærmeste holdeplass til Bryggeriet langs flybusstraseen er Bergen busstasjon (Bystasjonen), ca. 15–20 min gange fra buldreanlegget.

 

Bryggeriet ligger ca. 15 min gange fra Bergen togstasjon / Bystasjonen.

 

Fasiliteter: Buldreanlegget har herre- og damegarderobe med dusj (kun én dusj per garderobe).

 

Matservering: Det vil være mulig å kjøpe enkel mat og drikke i lokalet under konkurransen.

 

Øvrig info: Norgescupen i Bergen er også uttakskonkurranse til nordisk mesterskap i buldring for seniorer i København 30. april, og nordisk mesterskap i buldring for juniorer i Helsinki 14.–15. mai. Se Norges Klatreforbunds nettsider for mer info om uttakskriterier.

 

Følg med på denne nettsiden, vi legger ut oppdateringer underveis. Mer detaljert tidsprogram og viktig informasjon sendes på e-post til påmeldte deltakere når det nærmer seg.

 

Kontakt: Send gjerne en e-post til nc@bergen-klatreklubb.no om du lurer på noe!

 

Design: Håvard Fadnes

 

 

PÅMELDTE (102)


Junior gutter yngre (født 2001-2003) (18)
Axl Kleven (Bratte Rogalands Venner)
Arne Farestveit (Sogndal KK)
Sindre Gråberg Bareksten (Gaular KK)
Bastian Asphjell Heggset (Orkla Fjellsportklubb)
Albert Ilsaas Suthurst (Kolsås KK)
Thomas Sørland (Bergen KK)
Marcus marenzius Simonsen (Bratte Rogalands Venner)
Ørjan R. Vaage (Haugaland Klatrelag)
Ole Gåsvær (Gaular KK)
Sigve Bremset (Håmmårn Fjellsportklubb)
Mathias Øiom (Bratte Rogalands Venner)
Kristian Grigson Eian (Oslo KK)
Arin Tokle Larsen (Trondheim KK)
Sindre Aarø Mauland (Bergen KK)
Hallvard S. Kristensen (Bergen KK)
Tobias Reidel (Oslo KK)
Kristoffer Raa Danielsen (Bratte Rogalands Venner)
Leo Pålsgård (Oslo KK)

Junior jenter yngre (født 2001-2003) (18)
Lea Schmitthenner (Kolsås KK)
Mia Støver Wollebæk (Trondheim KK)
Emma Støver Wollebæk (Trondheim KK)
Ingrid Kindlihagen (Haugaland Klatrelag)
Solveig Heilund Midttun (Bergen KK)
Åsne Folkestad Mjelva (Bergen KK)
Thea F. Olsen (Lillehammer KK Team Tyrili)
Ingrid Theodorsen (Bergen KK)
Tuva Eik Haave (Oslo KK)
Ella Ovedie Nygaard Aspen (Trondheim KK)
Thale Snibsøer (Bergen KK)
Anne Ackre (Bergen KK)
Oda Aagaard Lauridsen (Klatreklubben Ålesund)
Isa Heggren (Bergen KK)
Tuva Friele Eide (Sib Fantoft)
Alina Gandrud Vassdal (Bergen KK)
Emma Harloff (sib)
Vilde Skobba (Oslo KK)

Junior gutter eldre (født 1998-2000) (15)
Leo Bøe (Bergen KK)
Hauk Lem (Kolsås KK)
Moritz Michaelis (Lillehammer KK)
Noah Frengstad (Orkla Fjellsportklubb)
Baste Andesilic (Fredrikstad KK)
Stein Arne Haaland (Bergen KK)
Alexandre Deville Flamant (Lillehammer KK)
Kjell Slupphaug (Orkla Fjellsportklubb)
Marek Fischer (Haugaland Klatrelag)
Håvard Helgesen (Sogndal KK)
Eivind Kittelsen (IL.Dyre.Vaa)
Christian Phillip Eliassen (Trondheim KK)
Jens Kristian Hagaseth Aasmundsen (Oslo KK)
Kristoffer Klev (Oslo KK)
Joakim Iden (Bergen KK)

Junior jenter eldre (født 1998-2000) (13)
Stine Raknes (Trondheim KK)
Bergljot Hansen (Trondheim KK)
Julie Myrmo Lervik (Romsdal Tindegruppe)
Lisa-Marie Ellingsgård Kvandahl (Oslo KK)
Birgitte Berle (Bergen KK)
Ingrid Burud (Oslo KK)
Kaia Emilie Lehmann (Bergen KK)
Sofie F. Olsen (Lillehammer KK Team Tyrili)
Marie Aagaard Lauridsen (Klatreklubben Ålesund)
Idun Larsen (Trondheim KK)
Ingrid Helene Amundrud (Oslo KK)
Signe Ingvarda Øye (Lillehammer KK)
Kaia Svensen (Romsdal Tindegruppe)

Herrer senior (28)
Endre Sandø Evensen (Bergen KK)
Erlend Sunde (Bergen KK)
Jon Pål Hamre (Trondheim KK)
Patrick Pedersen (Drammen KK)
Bjørn Sætnan (Trondheim KK)
Eivind Lillejord (Bergen KK)
Martin Strand (Grenland KK)
Marko Andesilic (Fredrikstad KK)
Joel Armelius (Bergen KK)
Fredric Møllerop (Bratte Rogalands Venner)
Tarjei Hamre (Trondheim KK)
Petter Slungaard Kristensen (Trondheim KK)
Rolf-Martin Bjørngaard (Oslo KK)
Petter Szontheimer (Romsdal Tindegruppe)
Kristoffer Norderhaug Broen (Gjøvik KK)
Axel von Bergen (Oslo KK)
Håkon Nordstrøm (Bergen KK)
Jonas Breivik (Holmen KK)
Kristoffer Thorbjørnsen (Bergen KK)
Johan Fredrik Skarsten (Bergen KK)
Thilo Schröter (Kolsås KK)
Bjørn-Henrik Lybeck (Bergen KK)
Brage Birkelund Olsen (Trondheim KK)
Kim Herje (Romsdal Tindegruppe)
Birk D. Ness (Lillehammer KK)
Martinus Hals Skar (Trondheim KK)
Jan Eivind Danielsen (Bratte Rogalands Venner)
Bjørn Helge Rønning (Lillehammer KK)

Damer senior (10)
Sunniva Eik Haave (Oslo KK)
Mie Kastet (Bergen KK)
Marie Tamber (Bergen KK)
Eline Næsheim (Bergen KK)
Sunniva Tronsen (Trondheim KK)
Ragnhild Eriksrud (Sogndal KK)
Julie Svendsmark (Bergen KK)
Evy Marie Thorkildsen (Bergen KK)
Tina Hafsaas (Kolsås KK)
Iselin Sæther (Romsdal Tindegruppe)
Bergen Klatreklubb
post@bergen-klatreklubb.no
bergenshallen@bergen-klatreklubb.no
Tlf:55271209 (sjelden betjent)




Husk meg:

Registrer deg