bolt
kiler
regn
sva
vertikalt
bratt
overheng
logo2
(NM Klatring)
Norgesmesterskap 22.-23. oktober 2011
Vi ønsker velkommen til Norgesmesterskap i klatring på led i Bergenshallen 22.-23. oktober!
Påmeldingen er åpnet! Det er mulig å melde seg på ved ankomst men vi håper alle som skal delta har meldt seg på innen en uke før (17. oktober)! Vi genererer og sender ut startlister torsdag 20. okt. og stenger da påmeldingen på nettsidene.
Kongepokaler deles ut i seniorklassene dersom det er minst 15 deltakere!
Det blir live videostreaming og resultater på nettsidene. Link kommer her!

Informasjon vil bli lagt på denne siden fortløpende, følg med!

:: Startlister kvalifisering
:: Startlister finaler
:: Resultater

Praktisk informasjon:
Etter finalene lørdag blir det fest på Vågen fetevare i sentrum kl 20. Enkel servering. 18-årsgrense hele kvelden.
Hvis noen ønsker overnatting på en skole 10 minutt gange fra klatrehallen, ta kontakt med marie@bergen-klatreklubb.no i løpet av onsdag. Dette blir billigere jo flere som er med!
Av rimelige alternativer til overnatting kan vi nevne Marken Gjestehus og Bergen YMCA Hostel.
Kollektivtrafikk mellom sentrum og Bergenshallen (Sletten, kart): Bybanen og buss

85 PÅMELDTE

Damer senior (15)
Ingunn Olsen, Tromsø Klatreklubb
Helene Lund, Tyrili Klatreklubb Lillehammer
Anne Marthe Limstrand, Bodø Klatreklubb
Anine Eriksen, Oslo Klatreklubb
Ida Sofie Pettersen, Trondheim KK
Bibiana D Ness, Tyrili klatreklubb Lillehammer
Maria Davies Sandbu, Trondheim Klatreklubb
Nini Sissener, Bergen klatreklubb
Sunniva Hammerås, Bergen Klatreklubb
Marie Sunde, Bergen Klatreklubb
Marie Tamber, Bergen Klatreklubb
Ragnhild Eriksrud, Sogndal klatreklubb
Emilie K Fjeldstad, Bergen
Ida Høyvik, Bergen KK
Monica Solberg, Bergen Klatreklubb

Herrer senior (26)
andreas sætre, Bergen klatreklubb
Ian Hollows, Oslo klatreklubb
Torbjørn J Wiken, Våtedalen tindeklubb
Jon Olav Ringheim, BKK
Henning Wang, Sogndal Klatreklubb
Olav Farestveit, Sogndal Klatreklubb
Jaran Nordstrand, Bergen Klatreklubb
Magnus Midtbø, Tyrili Klatreklubb Lillehammer
Jakob Heber Norum, Kolsås Klatreklubb
Lars Ole Gudevang, Sogndal Klatreklubb
Lars Mjaavatn, Bergen Klatreklubb
Erik Hattestad, Bergen klatreklubb
Anders Kvåle Farestveit, sogndal klatreklubb
Stephen Larsen, BKK
Stian Christophersen, Oslo Klatreklubb
Eirik Birkelund Olsen, Tromsø KK
Jarle Kalland, BKK
Endre Evensen, Bergen Klatreklubb
Øyvind Sæbjørnsen, oslo klatreklubb
Terje Strøm, BKK
John Henry Nilssen, Bergen klatreklubb
Tarjei Hamre, Trondheim KK
Kristoffer Thorbjørnsen, Bergen Klatreklubb
Erlend Sunde, BKK
Thilo Schröter, Kolsås
Ole Martin Eidjord, CKK

Junior jenter eldre (født 93-95) (6)
Tina Sandø Evensen, Bergen Klatreklubb
Helle Hoggen Nybø, bergen klatreklubb
Bibiana Dahle Ness, Tyrili klatreklubb Lillehammer
Ingvild Flatland, Kongsberg Klatreklubb
Ida-Sofie Pettersen, Trondheim Klatreklubb
Emilie Kvamme Fjeldstad, Bergen Klatreklubb

Junior gutter eldre (født 93-95) (16)
Simen Klausen, Sarpsborg Klatreklubb
Isak Ekstrøm Sørensen, SaVe Klatring
Henrick Karlsen, Fredrikstad klatreklubb
Eivind Jansen Sangvik, ArendalGrimstad kk GAKK
Ivar Lyngedal, Bergen Klatreklubb
Amund Klæbo Lyngstad, Tyrili Klatreklubb Lillehammer
Tord Hauge, Gjøvik Klatreklubb
Odin Sanson, Tyrili Klatreklubb Lillehammer
Herman Nesse, kristiansand kk
Anders Kvåle Farestveit, sogndal klatreklubb
Trym Valvatne, Kirkenes klatreklubb
Tor-Erik Rokke, Bodø Klatreklubb
Henrik Farstad, Narvik Klatreklubb
Endre Sandø Evensen, Bergen Klatreklubb
Tarjei Hamre, Trondheim Klatreklubb
Jo Grundskjernlien, Kolsås

Junior jenter yngre (født 96-98) (9)
Martine Limstrand, Bodø KK
Hanna Lunn Lauritzen, Trondheim Klatreklubb
Kirsten Skaug, Bergen Klatreklubb
Sofie Brekke Hvide, Bergen Klatreklubb
Victoria Kongsvik, Bergen Klatreklubb
Tuva Bergset, bergen klatreklubb
Siri Hesland Engen, Mandal Klatreklubb
Oda Kirkaune Østerfeldt, trondheim klatreklubb
Jorun Rennan, Gjøvik klatreklubb

Junior gutter yngre (født 96-98) (13)
Håkon Namtvedt Nordstrøm, Bergen Klatreklubb
Fredrik Romberg, BKK
Martinus Hals Skar, Trondheim klatreklubb
Ole Kristian Nerland, Eide Klatreklubb
Brage Birkelund Olsen, Tromsø KlatreKlubb
Rolf-Martin Bjørngaard, Sunnmørsk KK Volda
Fredrik Fusdahl, BRV
Jakob Heber Norum, kolsås Klatreklubb
Øystein Rein Njøs, Bergen KK
Erlend Nundal, Gjøvik klatreklubb
Jon Pål Hamre, trondheim klatreklubb
Jonas Reinertsen, Bratte Rogalands venner
Thilo Schröter, Kolsås


:: FAKTA ::

Tidsskjema: NB! kan bli justert:
Lørdag: Senior kvalifisering og finale.
Søndag: Junior kvalifisering og finale.
08.00: Hallen åpner for oppvarming og registrering.
09.30: Informasjon i hallen, registrering stenger.
10.40: Testklatring alle ruter.
10.00: Start 1. kvalifiseringsrunde. Herrer klatrer lørdag samtidig på begge rutene.
11.30: Start 2. kvalifiseringsrunde.
13.00: Hallen stengt - forberedelse til finale.
15.00: Isolat stenger.
15.15: Hallen åpner for publikum.
15.45: Besiktigelse finaler.
16.00: Finaler.
18.00: Premieutdeling.

Pris:
200,- for senior / 100,- for juniorer
Betaling med kort/kontant på stedet.

Tilskuere:
Publikum er velkommen både under kvalifikasjon og finale. Pris: 50,- /30 for medlemmer

Rutesettere: Jomar Bekkelien, Øystein Krydsby Johnsen, Hannah Midtbø

Hoveddommer: Ole Morten Olsen

Kontaktperson BKK: Erik Faugstad, tlf: 93830794
Linker:
:: Reglement
:: Resultat sammenlagt NC 2011


Bergen Klatreklubb
post@bergen-klatreklubb.no
bergenshallen@bergen-klatreklubb.no
Tlf:55271209 (sjelden betjent)




Husk meg:

Registrer deg