Resultat i klassen Herrer
Plass
Deltager
Poeng
L1
32
L2
32
L3
33
L4
32
L5
33
M1
44
M2
67
M3
44
M4
77
M5
112
M6
112
M8
77
H1
334
H2
1000
H3
500
H4
500
H5
1000
1
Knut Sømme
3101
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
Jaran Nordstrand
1570
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
Kristoffer Torbjørnsen
1265
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
Mads Lund
1094
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
Simen Ødegård
760
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
Stephen Larsen
752
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
Simon Hærstrøm
747
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
Andreas Sætre
724
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
Erik Paulsen
611
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
Erlend Sunde
475
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11
Nicolas Delaleu
437
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
Vincent Martinez
419
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
Henning Johansen
419
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14
Erik Sundstrøm
382
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15
Erik Løvby
347
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16
Lars Mjaavatn
337
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17
Roger Katai
310
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
18
Raymond Sælen
290
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
19
Odd Magne Øgreid
289
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20
Sindre Haslene-Hox
275
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21
René Sagstad
266
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
22
Erik Faugstad
263
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
23
Steinar Hustoft
226
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
23
Olav Håvik
226
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
25
Anders Melkevoll
222
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
26
Ståle Melve
218
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27
Hans Christian David
182
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27
Øystein Ormåsen
182
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27
Steinar Onarheim
182
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
30
Ruben Høiland
170
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
30
Marius Bakkeng
170
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
32
Stein Møller
141
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Resultat i klassen Damer
Plass
Deltager
Poeng
L1
112
L2
112
L3
167
L4
125
L5
125
M1
1000
M2
1000
M3
250
M4
1000
M5
1000
M6
1000
M8
1000
H1
200
H2
1000
H3
1000
H4
1000
H5
250
1
Malin Folkestad
4349
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
Siri Nordtveit
1420
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
Mai Sissel Vadla
1186
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
Ingebjørg Hjetland
1145
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
Marie Tamber
958
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
Marie Sunde
799
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
Nini Sissener
695
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
Sofie Vervaet
678
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
Birgitte Roald
373
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Resultat i klassen Tur
Plass
Deltager
Poeng
L1
112
L2
91
L3
100
L4
112
L5
112
M1
334
M2
1000
M3
250
M4
250
M5
500
M6
1000
M8
1000
H1
143
H2
1000
H3
1000
H4
1000
H5
167
1
Leif Håkon Steine
3353
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
Geir Evensen
1757
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
Øyvind Bull
1465
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
Odd Erik Søvik
1244
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
Eivind Flobak
1131
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
Thomas Tjøstheim
952
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
Svein Erik Hodneland
881
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
Trond Nilsen
799
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
Tormod Olsen
527
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
Thomas Metli
425
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11
Håkon Kaia
91
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
Nicolas Lequime
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Resultat i klassen Juniorgutter
Plass
Deltager
Poeng
L1
167
L2
167
L3
250
L4
200
L5
334
M1
1000
M2
1000
M3
1000
M4
500
M5
1000
M6
1000
M8
1000
H1
500
H2
1000
H3
1000
H4
1000
H5
500
1
Endre Evensen
5781
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
Ivar Lyngedal
2731
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
Tiago Leste
1189
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
Andre Wik
843
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
Ole Petter Nordanger
551
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
Magnus Lyngedal
351
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Resultat i klassen Juniorjenter
Plass
Deltager
Poeng
L1
334
L2
334
L3
334
L4
334
L5
334
M1
1000
M2
1000
M3
1000
M4
1000
M5
1000
M6
1000
M8
1000
H1
1000
H2
1000
H3
1000
H4
1000
H5
1000
1
Emilie Kvamme Fjeldstad
3906
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
Ingvild Skaftun
1806
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
Tina Evensen
1806